Žāvēšanas-lakošanas kameru izmantošana ievērojami palielina ražošanas jaudu un nodrošina augstu lakas pārklājuma kvalitāti. Sakarā ar krāsošanas augsto veiktspēju šādas ierīces lietošana ir saistīta ar Gaistošo Organisko Savienojumu emisijas palielināšanos atmosfērā. Pateicoties augstajai efektivitātei, ACES ražotie Sorbofil® filtri ir vienkāršs šīs problēmas risinājums.

Arvien vairāk ražotņu pieņem lēmumus ieguldīt lakošanas-žāvēšanas kamerās. Šis ieguldījums ļauj nodrošināt augstu lakas pārklājumu, vienlaikus palielinot ražošanas jaudu. Kameras izmantošana nodrošina lakošanas procesa noturību attiecībā uz putekļainību, piemērotu pārklājuma uzklāšanas temperatūru un žāvēšanu vai atbilstošu ventilāciju.

Ražošanas jaudas pieaugums ir saistīts ar Gaistošo Organisko Savienojumu (saīsinājumā GOS) emisiju palielināšanos atmosfērā. Visbiežāk sastopamie savienojumi ir toluols, ksilols, propēn-2-ols. Kopējā GOS koncentrācija kamerās esošajās gāzēs ir atkarīga no izmantoto krāsu daudzuma un veida un var sastādīt līdz pat vairākiem simtiem miligramu katrā izvadītā gaisa kubikmetrā. Gāzu tilpums ir atkarīgs no kameras lieluma un var sasniegt izmērus līdz vairākiem desmitiem m3/h.

Rūpējoties par dabas vides stāvokli šādu iekārtu lietotājiem ir pienākums samazināt GOS emisijas atmosfērā. Izvēloties pareizo risinājumu, jāņem vērā vairāki svarīgi aspekti:

  • Izvēloties atbilstošo risinājumu, ir jāņem vērā dažus svarīgus aspektus:
  • vairāku posmu process (faktiskā koncentrācija ir atkarīga no darba stadijas, piemēram, sagatavošana lakošanai, lakošana vai žāvēšana)
  • izmantoto laku un šķīdinātāju daudzums un veids
  • ražotnes darba režīms
  • gaisa plūsmas tilpums
  • gāzu fizikālie un ķīmiskie parametri

Adsorbcija uz aktīvās ogles ir vislabākais veids, kā ierobežot GOS emisijas no gaisa, kas nāk no lakošanas kamerām. Lai nodrošinātu piemērotus apstākļus ogļu slāņa darbībai (filtrācijas ātrumi, kontakta laiks), jāizmanto piemērots ogļu filtrs. ACES piedāvājumā varat atrast virkni Sorbofil® filtru klāstu, kas nodrošinās piemērotus apstākļus gāzes plūsmu attīrīšanai no vairākiem simtiem līdz vairākiem desmitiem tūkstošu kubikmetru stundā. Īpaši izstrādātas vienības ļauj pilnībā izmantot ogļu slāņa īpašības, savukārt augstas attīrīšanas efektivitātes iegūšana ir iespējama, pateicoties augstas kvalitātes Sorbotech® GE ogļu pielietošanai. Ņemot vērā ogļu filtru uzstādīšanu kameras uzstādīšanas posmā, ir iespējama mūsu filtru automatizācijas kolerācija ar kameras vadību un atbilstoša ventilatora, kas apkalpo kameru un filtru, izvēle.

Lai izvēlētos atbilstošu risinājumu, mēs aicinām jūs sazinieties ar mūsu komandu.

Lasīt arī::