Attīrīšana izmantojot aktīvo ogli ir iespējama pateicoties adsorbcijas procesam. Vienkāršā valodā, šā procesa laikā uz cietas vielas (adsorbenta) virsmas uzkrājas gāzes vai šķidruma daļiņas.

Adsorbcijas veidi pēc iedarbības tipa ir šādi:

  • fiziskā adsorbcija - tā ir balstīta uz Van der Vālsa starpmolekulārajiem spēkiem
  • ķīmiskā adsorbcija - molekulu un adsorbāta mijiedarbība notiek ķīmiskas reakcijas rezultātā

Adsorbcijas veids tiek noteikts balstoties uz:

Procesa siltumu - neliels fiziskās adsorbcijas gadījumā, un ievērojams ķīmiskās sorbcijas procesā.

Procesa atgriezeniskumu - viela, kas tiek adsorbēta fiziskās iedarbības rezultātā var tikt viegli novērsta reģenerācijas procesā, savukārt ķīmiski adsorbētais slānis ir grūti novēršams parastos apstākļos.

Adsorbcijas slāņu biezumu - fiziskās adsorbcijas gadījumā to biezums var būt vairākas reizes lielāks par adsorbāta diametru (attiecīgajos spiediena un temperatūras apstākļos), savukārt ķīmiskās sorbcijas rezultātā veidojas monomolekulārie slāņi.

Pateicoties augstai tīrības pakāpei un izmantošanas vieglumam, aktīvā ogle ir adsorbents ar plāšu izmantošanas spektru. Adsorbcija nerada attīrītās vides ķīmiskā sastāva izmaiņas, tādēļ aktīvo ogļu īpašības tiek izmantotas daudzos tehnoloģiskajos procesos.

Specializētas zināšanas par adsorbcijas procesiem un ACES Sp. z o.o. inženieru ilggadīga pieredze ļauj mums izvēlēties atbilstošu aktīvas ogles veidu, lai attīrīšanas rezultāti pilnībā atbilstu mūsu klientu prasībām.

Lasīt arī::